Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

MOTOSHOW w Wodzisławiu Śląskim

Za nami największy w regionie MOTOSHOW. Śmiało można powiedzieć,że tego dnia przez Stadion Miejski w Wodzisławiu Śląskim przewinęło się kilka tysięcy osób. Niesamowite przeżycia, samochody rajdowe, zabytkowe pojazdy, militaria, caravaning, karting, symulatory, pokazy ratownictwa drogowego, prezentacja modeli zdalnie sterowanych. I to wszystko skupione w jednym miejscu za sprawą największej imprezy w regionie i kampanii "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie". Tam po prostu trzeba było być!

O godzinie 13.00 na Stadionie Miejskim w Wodzisławiu Śląskim odbyło się uroczyste otwarcie największej w regionie imprezy "MOTOSHOW". Otwarcia dokonali sami organizatorzy tego przedsięwzięcia: Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca, Komendant Powiatowy Policji w Wodzisławiu Śląskim mł.insp. Krzysztof Justyński, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej i Automobilkub Śląski. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło naszych zaprzyjaźnionych kolegów z czeskiego Bohumina. Swoją obecnością zaszczycił nas także Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach mł.insp. Tomasz Michalczyk. A samą imprezę poprowadził nie kto inny jak Maciej Wisławski.

Na obiekcie sportowym przy ulicy Bogumińskiej na miłośników motoryzacji czekały niesamowite atrakcje. Można było zobaczyć samochody zabytkowe, rajdowe. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz samochodów zdalnie sterowanych. Na całej płycie boiska prezentowały się stoiska Automobillkubu Śląskiego, gdzie można było przejść szybki kurs udzielania pierwszej pomocy. Nie brakowało atrakcji dla miłośników militarii, caravaningu czy kartingu.Skorzystać można było z symulatorów dachowania, jazdy bez zapiętych pasów czy alcogogli. Dla zainteresowanych była możliwość zdania egzaminu na kartę rowerową i motorowerową. Na parkingu przed obiektem był do dyspozycji autobus krwiodawstwa. Niesamowite wrażenia zapewnił także doskoanły pokaz ratownictwa drogowego przygotowany przez Straż Pożarną z udziałem ratowników drogowych i pogotowia. Pod koniec imprezy dotarła do nas także grupa z wyprawy "Jazda Mocnych Wrażeń". Młodzi ludzie, którzy zdali za pierwszym razem egzamin na prawo jazdy wystartowali w piątek z wodzisławskiego rynku "elkami" a finał swojej wyprawy mieli na Motoshow. Ku zaskoczeniu, po podliczeniu punktów  ze wszystkich konkurencji, z którymi musieli się zmierzyć uczestnicy wyprawy okazało się, że najlepsza była grupa dziewczyn. Przez całą imprezę prowadzący  show Maciej Wisławski wspólnie z Z-cą Naczelnika wodzisławskiej drogówki omawiali cele i założenia kampanii "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie". Na koniec czekał nas występ zaspołu 'Znaky" i kabaretu "To nie my". Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji jakie czekały mieszkańców tego dnia na Stadionie Miejskim ale dla tych, którzy przyszli na motoshow czekała moc atrakcji, niesamowite wrażenia i dużo ciekawych pokazów. To wszystko scalone w jednym miejscu za sprawą organizatorów i partnerów, którzy zrobili wszystko by to MOTOSHOW było imprezą jakiej jeszcze w regionie nie było.

więcej zdjęć tutaj