Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Ruszyła "Jazda Mocnych Wrażeń"

Dzisiaj z wodzisławskiego rynku ruszyła 3-dniowa wyprawa pt. "Jazda Mocnych Wrażeń". Akcja, która jest zorganizowana w ramach kampanii " Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie" ma na celu uzmysłowienie młodym kierowcom, że nie wystarczy zdać egzamin na prawo jazdy by zostać dobrym kierowcą. W wyprawie udział wzięli młodzi kierowcy, którzy za pierwszym razem zdali egzamin w WORD.

Dzisiaj o 9.00 rano z wodzisławskiego rynku ruszyła wyprawa pn. "Jazda Mocnych Wrażeń. Organizatorami tego przedsięwzięcia  jest Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu Śląskim, Urząd Miasta Wodzisław , PZM Oddziała w Katwicach oraz OSK Jazda. Uczestnikami wyprawy są młodzi kierowcy, którzy zdali egzamin w WORD za pierwszym razem, w przeciągu ostatnich 6 miesięcy. Za kierownicą, pod opieką instruktorów, pokonają ok. 1000 km. Będą brali udział w wyścigach na quadach, gokartach i samochodach zdalnie sterowanych, rywalizować na czas w zawodach: zmiana koła, jazda pasem ruchu do przodu i tyłu, teście Stuarta oraz konkursie udzielania pierwszej pomocy. Uczestniczy wyprawy nie ponoszą żadnych kosztów związanych ze swoim udziałem. Dzięki zaangażowaniu partnerów wyprawa jest bezpłatna. Głównym celem jest uzmysłowienie młodym kierowcom, że nie wystarczy zdać egzaminu na prawo jazdy aby zostać dobrym kierowcą. Zdany egzamin w WORD uprawnia nas do legalnej jazdy po drogach ale nie do brawury i chamstwa. Te ostatnie cechy często charakteryzują młodych kierowców. „To oni, świeżo upieczeni kierowcy (w wieku 18-25 lat) powodują najwięcej wypadków na polskich drogach. Akcja ta ma im pokazać, jak ważne jest doświadczenie.

Przypomnijmy, że akcja, będzie miała swoje oficjalne i uroczyste zakończenie na największym pikniku motoryzacyjnym MOTOSHOW w niedzielę 16 września na Stadionie Miejskim w Wodzisławiu Śląskim.