Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

"Jazda Mocnych Wrażeń"

14 września o godzinie 9:00 roku z rynku w Wodzisławiu Śląskim wyrusza 3 dniowa wyprawa pt. „Jazda Mocnych Wrażeń”. Akcja ta jest organizowana w ramach programów: „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie” oraz „Zachowaj trzeźwy umysł” przez Komendę Powiatową Policji w Wodzisławiu, Urząd Miasta Wodzisław Śl., PZM Oddział w Katowicach oraz OSK Jazda.

Uczestnikami wyprawy są młodzi kierowcy, którzy zdali egzamin w WORD za pierwszym razem, w przeciągu ostatnich 6 miesięcy. Za kierownicą, pod opieką instruktorów, pokonają ok. 1000 km. Będą brali udział w wyścigach na quadach, gokartach i samochodach zdalnie sterowanych, rywalizować na czas w zawodach: zmiana koła, jazda pasem ruchu do przodu i tyłu, teście Stuarta oraz konkursie udzielania pierwszej pomocy. Uczestniczy wyprawy nie ponoszą żadnych kosztów związanych ze swoim udziałem. Dzięki zaangażowaniu partnerów wyprawa jest bezpłatna. Głównym celem jest uzmysłowienie młodym kierowcom, że nie wystarczy zdać egzaminu na prawo jazdy aby zostać dobrym kierowcą. Zdany egzamin w WORD uprawnia nas do legalnej jazdy po drogach ale nie do brawury i chamstwa. Te ostatnie cechy często charakteryzują młodych kierowców. „To oni, świeżo upieczeni kierowcy (w wieku 18-25 lat) powodują najwięcej wypadków na polskich drogach. Akcja ta ma im pokazać, jak ważne jest doświadczenie.

 

Akcja, będzie miała swoje oficjalne i uroczyste zakończenie na największym pikniku motoryzacyjnym w naszym regionie (16 września 2012 r. MOTOSHOW Wodzisław Śl.).

 

 

Serdecznie zapraszamy na start i metę!