Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Wodzisławscy policjanci wspólnie z Automobilklubem Śląskim zorganizowali Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Ratownictwa Drogowego, który odbył się w Zespole Szkół w Mszanie. Drużyny gimnazjalistów zmagały się z sześcioma trudnymi konkurencjami min. zabezpieczenie miejsca zdarzenia, czynności na miejscu wypadku drogowego i udzielanie pierwszej pomocy. Najlepsza okazała się drużyna dziewcząt z Mszany.

Wczoraj w Zespole Szkół w Mszanie odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Ratownictwa Drogowego. Turniej składał się z kilku etapów. W pierwszej kolejności drużyny gimnazjalistów do rozwiązania miały test wiedzy składający się z 25 pytań. Część praktyczna polegała na obsłudze kilku zdarzeń drogowych o różnym mniej lub bardziej skomplikowanym charakterze. Na początku zabezpieczenie miejsca zdarzenia kolizji bez udzału osób rannych. Druga scenka to obsługa miejsca wypadku drogowego z udziałem motocyklisty. Kolejnym etapem był wypadek, z trzema osobami rannymi. Ostatni punkt to czynności na miejscu wypadku drogowego z kierowcą, który miał ranę postrzałową klatki piersiowej a pasażer był w stanie upojenia alkoholowego z bronią w ręku. Na zakończenie młodzież musiała dokonać resustytacji na fantomie. Konkurencje były bardzo trudne ale drużyny były bardzo dobrze przygotowane. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja składająca się z policjantów i ratowników drogowych. W ramach turnieju wodzisławscy policjanci przedstawili przyszłym kierowcom ogólne założenia i cele kampanii "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie". Charakter imprezy był doskonałym momentem na uświadomienie im o zagrożeniu jakie mogą stanowić dla siebie  ale także dla innych użytkowników dróg.

Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, medale, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które otrzymali z rąk przedstawicieli wodzisławskiej komendy i Automobilklubu Śląskiego.