Bezpieczeństwo pieszych 2017

W domu kultury, na rynku i w galerii. Policjanci rozdawali mieszkańcom odblaski.

Dziś obchodzimy Ogólnopolski Dzień Odblasków. W akcję włączyli się też wodzisławscy policjanci. Z tej okazji mundurowi odwiedzili dzieci w wodzisławskim domu kultury, byli na rynku i w galerii. Wszędzie rozdawali odblaski i mówili o ich ogromnym znaczeniu w świetle naszego bezpieczeństwa. Mieszkańcy bardzo pozytywnie reagowali na stróżów prawa a cała akcja cieszyła się z dużym zainteresowaniem.

Policjanci z prewencji są dziś wszędzie tam, gdzie skupia się dużo ludzi. Wszystko po to, by rozdać jak najwięcej odblasków i rozpowszechnić wśród mieszkańców potrzebę ich używania. Dzisiaj obchodzimy Ogólnopolski Dzień Odblasków, podczas którego wodzisławscy policjanci  prowadzą profilaktyczne działania. W ciągu dnia odwiedzają domy kultury, gdzie edukują w tym zakresie dzieci, spacerują po rynku i zachęcają ludzi do noszenia elementów odblaskowych na spacerach. Byli nawet w galerii gdzie spotkali się z dużym zainteresowaniem akcją przez osoby starsze, które chętnie przyjmowały od mundurowych breloczki.

Gdy się ściemni do akcji włączą się też policjanci z ruchu drogowego, którzy o działaniach będą informować kierowców i pieszych. Dzisiejsze przedsięwzięcie ma specjalny wymiar bo łączy się z akcją pt.Kontrola drogowa - pieszy. To idealny moment na rozpowszechnienie wśród użytkowników dróg idei noszenia odblasków. Dlatego też oprócz tego, że policjanci będą je rozdawać to przede wszystkim będą tłumaczyć, dlaczego warto je nosić.