Bezpieczeństwo pieszych 2017

Świeć przykładem! Mundurowi rozdawali odblaski kierującym i pieszym

Ogólnopolska akcja rozdawania odblasków spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców. Chętnie oni dyskutowali z policjantami na ten temat, bo jak sami mówią obserwują jak trudno kogoś dostrzec wieczorem, gdy nie posiada świecących emblematów. W sumie mundurowi rozdali kierującym i pieszym blisko 200 elementów odblaskowych.

Wczorajsza akcja z odblaskami idealnie połączyła się działaniami ruchu drogowego pn. Kontrola drogowa -pieszy. Policjanci nie tylko rozdawali odblaski ale i represjonowali tych, którzy popełniali rażące wykroczenia. A były i przypadki przechodzenia miejscu niedozwolonym tuż przed policyjnym radiowozem . Dla takich sprawców wykroczeń nie było wyrozumiałości.

Każdy bez względu na rodzaj zastosowanych środków czy to pouczenia czy mandatu karnego otrzymywał od mundurowych odblask. Dla kierujących były przewidziane specjalne zadania. Wręczania  odblasków pieszym ,którzy wieczorową porą będą całkowicie niewidoczni na drodze.

Stróże prawa rozdali blisko 200 świecących emblematów nie tylko dorosłym ale także dzieciom, jeżdżącym na lodowisku. Każdy wysłuchał także krótkiej lekcji o tym jak ważne dla nas i innych użytkowników jest ich noszenie.

Ładowanie odtwarzacza...