Piesi i kierowcy w oku kamery - 2016 - ROK PIESZEGO - Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu Śląskim

2016 - ROK PIESZEGO

Piesi i kierowcy w oku kamery

Wodzisławscy policjanci przeprowadzili akcję „ Kontrola drogowa - Pieszy”, ukierunkowaną na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W jej trakcie stróże prawa przyglądali się wzajemnym relacjom między pieszymi a kierującymi. Podczas akcji mundurowi wykorzystywali Ruchome Stanowisko Dowodzenia, czyli specjalistyczny pojazd wyposażony w kamery i sprzęt rejestrujący o wysokiej rozdzielczości.

Policjanci drogówki prowadzili w piątek akcję w całym powiecie wodzisławskim. W Wodzisławiu  Śląskim wykorzystano do działań Ruchome Stanowisko Dowodzenia, czyli pojazd Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach umożliwiający między innymi rejestrację wykroczeń drogowych. Jeden z policjantów wnikliwie obserwował zachowanie zarówno kierujących, jak i pieszych, a kiedy zauważał wykroczenie informował o tym mundurowych pełniących służbę na drodze, którzy podejmowali dalsze czynności wobec sprawców.

W wyniku działań odnotowano łącznie 24 wykroczenia dotyczące osób, które przechodziły przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Ujawniono również 15 wykroczeń, których dopuścili się kierujący, nie ustępując pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu. Mundurowi nałożyli 38 mandatów karnych i skierowali 1 wniosek o ukaranie do sądu. Podobne działania będą kontynuowane, gdyż ich celem jest eliminowanie bardzo groźnych zdarzeń drogowych.

Przypominamy, iż pieszemu znajdującemu się na przejściu kierujący bezwzględnie winien udzielić pierwszeństwa. Jak widać jednak na zamieszczonym poniżej filmie, kierujący bardzo często o tym zapominają.

Ładowanie odtwarzacza...