Piesi i kierowcy w oku kamery - 2016 - ROK PIESZEGO - Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu Śląskim

2016 - ROK PIESZEGO

Piesi i kierowcy w oku kamery

Wodzisławscy policjanci przeprowadzili akcję „ Kontrola drogowa - Pieszy”, ukierunkowaną na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W jej trakcie stróże prawa przyglądali się wzajemnym relacjom między pieszymi a kierującymi. Podczas akcji mundurowi wykorzystywali system monitoringu miasta Radlin.

Policjanci z wodzisławskiej drogówki prowadzili wczoraj akcję w całym powiecie wodzisławskim. W Radlinie, dzięki współpracy z funkcjonariuszami Straży Miejskiej, wykorzystano monitoring miejski. Jeden z policjantów wnikliwie obserwował zachowanie zarówno kierujących, jak i pieszych, a kiedy zauważał wykroczenie informował o tym mundurowych pełniących służbę na drodze, którzy podejmowali dalsze czynności wobec sprawców. W wyniku działań odnotowano łącznie 20 wykroczeń dotyczących osób, które przechodziły przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Ujawniono również 6 wykroczeń, których dopuścili się kierujący, nie ustępując pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu. Mundurowi nałożyli 24 mandaty karne i skierowali 2 wnioski o ukaranie do sądu. Podobne działania będą kontynuowane, gdyż ich celem jest eliminowanie bardzo groźnych zdarzeń drogowych.

Przypominamy, iż pieszemu znajdującemu się na przejściu kierujący bezwzględnie winien udzielić pierwszeństwa. Ta zasada obowiązuje kierujących poruszających się obydwoma pasami ruchu. Jak widać na zamieszczonym poniżej filmie i zdjęciach, bardzo często kierujący na jednym pasie ustępuje pierwszeństwa, a drugi niestety zbyt bardzo się śpieszy. Przejeżdża tuż przed osobą lub nie czeka na to, by bezpiecznie opuściła ona przejście.  

 

  • Kontrola drogowa - Pieszy
  • Kontrola drogowa - Pieszy
  • Kontrola drogowa - Pieszy
Ładowanie odtwarzacza...