2015 - ROK PIESZEGO

Z diabetykami o bezpieczeństwie

Policjanci spotkali się z członkami Stowarzyszenia Diabetyków w Wodzisławiu Śląskim. W czasie prelekcji mundurowy z ruchu drogowego uczył bezpiecznych postaw na drodze oraz zwracał szczególną uwagę na potrzebę noszenia na odzieży elementów odblaskowych. Policjant z prewencji natomiast uświadamiał seniorów jak działają oszuści i jak się przed nimi bronić.

W ramach ogólnopolskiej kampanii "2015 Rok pieszego” policjant ruchu drogowego przeprowadził prelekcję dotyczącą zagrożeń mogących wystąpić na drodze, z jakimi może spotkać się pieszy uczestnik ruchu drogowego. Mundurowy zwrócił uwagę na problem przechodzenia przez jezdnię w miejscach do tego nie wyznaczonych, co stanowi dla pieszych poważne zagrożenie. Zaznaczył również, że to właśnie piesi są sprawcami i jednocześnie ofiarami największej ilości  zdarzeń  drogowych. Policjant apelował  także o noszenie elementów odblaskowych przypominając, iż w terenie niezabudowanym jest to obowiązkowe.

W spotkaniu udział wziął również funkcjonariusz wydziału prewencji, który rozmawiał z seniorami na temat zagrożeń, jakie mogą ich spotkać w życiu codziennym. Tłumaczył, jak działają kieszonkowcy oraz oszuści, którzy stosują metodę "na wnuczka" (krewnego, urzędnika, akwizytora, policjanta, itp.). Policjant przybliżał także uczestnikom spotkania temat oraz założenia kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz”.

  • Spotkanie z seniorami
  • Spotkanie z seniorami
  • Spotkanie z seniorami