2015 - ROK PIESZEGO

O bezpieczeństwie z najmłodszymi

Mimo, że policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły” zakończyła się w pierwszym tygodniu września, wodzisławscy mundurowi dalej dbają o bezpieczeństwo uczniów i przedszkolaków. W szkołach i przedszkolach naszego powiatu kolejno odbywają się spotkania najmłodszych z policjantami. Wszystko po to, by uświadomić maluchom zagrożenia z jakimi mogą się spotkać i uczyć ich bezpiecznych zachowań.


Prawie codziennie wodzisławscy policjanci z prewencji i ruchu drogowego odwiedzają dzieci w szkołach i przedszkolach. Podczas takich spotkań poruszają tematy szeroko pojętego bezpieczeństwa. Uczą dzieci właściwych zachowań na drodze ale również przestrzegają przed kontaktami z osobami nieznajomymi zarówno na ulicy jak i w Internecie. Informują o zachowaniu w przypadku kontaktu z agresywnym, obcym zwierzęciem. Wpajają algorytmy zachowań w przypadkach zagubienia lub innych stresujących sytuacji, w których może nagle znaleźć się młody człowiek.

Takie spotkania odbyły się między innymi wczoraj w Szkole Podstawowej nr 16 w Wodzisławiu Śląskim i Szkole Podstawowej nr 1 w Rydułtowach.