2011 - ROK PIESZEGO

Festyn "Rozsądny i widoczny pieszy" w Radlinie

19 czerwca 2011r. na Placu Radlińskich Olimpijczyków w Radlinie odbył się festyn policyjny w ramach Dni Miasta Mohelnice. Na mieszkańców czekał szereg atrakcji, których tematem przewodnim było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Rowerzyści mieli możliwość zdania egzaminu na kartę rowerową, dla miłośników motoryzacji był pokaz samochodów i motorów a przy okazji imprezy można było także oddać krew. Dla dzieci przygotowano odblaski na rękę z logiem wodzisławskiej drogówki ufundowane przez miasto Radlin.

Wczoraj na Placu Radlińskich Olimpijczyków odbyła się impreza , w ramach Kampanii Trzeci Krok - Rok Pieszego "Rozsądny i widoczny pieszy". To już trzecia odsłona kampanii społecznej mającej na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Na mieszkańców czekało wiele atrakcji. Zbudowaliśmy na placu małe miasteczko ruchu drogowego, na którym dzieci miały okazję zdać egzamin na kartę rowerową. Policjanci sprawdzali u dzieci zarówno umiejętności praktyczne jak i teoretyczne. W sumie na 37 dzieci, egzamin zdało 35 małych rowerzystów. Funkcjonariusze wręczali rodzicom i ich dzieciom specjalnie zrobione i ufundowane przez miasto odblaski, by maluchy były widoczne w drodze do szkoły i domu. Dużym zaintersowaniem cieszył się policyjny motocykl, na którym dzieci chętnie robiły sobie zdjęcia.

Na placu powstało miasteczko caravaningowe. Wielbicieli motoryzacji ucieszył z pewnością pokaz zabytkowych samochodów i motocyklów oraz prezentacja "tuningowych" samochodów ciężarowych. Odbył się także pokaz ratownictwa drogowego wraz z uwalnianiem poszkodowanego z uszkodzonego samochodu. Można było skorzystać z symulatora dachowania, jazdy na trolerach oraz wykonać proste czynności w alkogoglach. Przy okazji imprezy każdy, kto tylko wyraził taką chęć mógł oddać krew.

Organizatorami festynu było miasto Radlin, Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu Śląskim, zaś partnerami byli. Polski Związek Motorowy, Automobil Klub Śląski, Ośrodek Szkolenia Kierowców "Jazda". Siły te już nie po raz pierwszy zjednoczyły sie w celu wspólnej promocji bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym.