Wypadki z udziałem pieszych - 2011 - ROK PIESZEGO - Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu Śląskim

2011 - ROK PIESZEGO

Wypadki z udziałem pieszych

05.01.2011

Wodzisławscy policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku do jakiego doszło wczoraj w Radlinie. Na chodniku potrącony został 40-letni mężczyzna. Z urazem nogi trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło ok. 11.35. Kierujący samochodem osobowym marki Fiat jadąc ulicą Rybnicką na oblodzonej jezdni stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na chodnik i potrącił pieszego. 40-letni wodzisławianin doznał złamania prawego podudzia. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Policjanci proszą o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze zwłaszcza w godzinnach rannych, gdy jezdna jest śliska a nad nią zalega gęsta mgła.

 

14.01.2011

Wodzisławscy policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku do jakiego doszło wczoraj w Radlinie na ulicy Korfantego. Na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącona została kobieta. Piesza z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Około 14.20 kierująca samochodem marki deawoo jadąc ulicą Korfanetgo w kierunku ulicy Rybnickiej zatrzymała się przed oznakowanym przejściem dla pieszych celem umożliwienia przejścia osobom znajdującym się na chodniku. Po przejściu jednej osoby kierująca nie upewniła się czy nikogo już nie ma na przejściu i ruszyła potrącając 72-letnią mieszkankę Radlina. Piesza z obrażeniami trafiła do szpitala, gdzie przebywa na obserwacji. Obie uczestniczki zdarzenia były trzeźwe. Policja bada teraz dokładne przyczyny tego zdarzenia.

 

18.01.2011

Wodzisławscy policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku do jakiego doszło wczoraj w Radlinie. Na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącona została kobieta. Piesza z obrażeniami głowy trafiła do szpitala. Wodzisławscy śledczy badają teraz przyczyny tego wypadku.

Do zdarzenia doszło około 15.00. Kierujący samochodem marki volkswagen jadąc ulicą Rogozina w kierunku ulicy Rymera przy zapalonym zielonym świetle sygnalizatora potrącił prawidłwo przechodzącą przez przejście kobietę. 68-letnia wodzisławianka z raną tłuczoną głowy i wstrząśnieniem mózgu trafiła do rydułtowskiego szpitala. 31-letni kierowca vw był trzeźwy.  Policjanci badają teraz jak doszło do tego wypadku i co było jego przyczyną.

 

02.02.2011

Policjanci z Wodzisławia wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj w Rydułtowach. Kierujący peugeotem  na parkingu potrącił kobietę. Piesza doznała złamania podudzia. Teraz śledczy ustalają dokładny przebieg tego zdarzenia.

Do zdarzenia doszło około 18.00. Kierujący peugeotem podczas wjazdu na parking z ulicy Szpitalnej w wyniku nie zachowania należytej ostrożności potrącił przechodzącą wzdłuż parkingu pieszą. 58-letnia mieszkanka Rydułtów doznała złamania kłykcia bocznego podudzia. 51-letni kierowca samochodu był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają teraz dokładne przyczyny wypadku.

 

08.02.2011