Uzależnienia drogą donikąd

Uzależnienia drogą donikąd!

Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu Śląskim wraz z władzami samorządowymi prowadzi kampanię pod hasłem "Uzależnienia drogą donikąd". Akcja prowadzona od stycznia tego roku skierowana jest do młodzieży z terenu Wodzisławia Śląskiego. Celem tego przedsięwzięcia jest przede wszystkim podniesienie świadomości młodzieży w zakresie skutków prawnych oraz zdrowotnych wynikających z uzależnienia do alkoholu i narkotyków.

W ubiegłym roku wodzisławska komenda prowadziła podobną kampanię pod nazwą "Uzależnienia - złodzieje młodości" skierowaną do licealistów z całego powiatu. W tym roku, kontynuując ten pomysł, podjęto z miastem współpracę, której efektem jest kampania "Uzależnienia drogą donikąd". Akcja skierowana jest do uczniów pierwszych klas gimnazjalnych z Wodzisławia Śląskiego. Kampania już w zeszłym roku cieszyła się dużym zainteresowaniem, dlatego, że jej program przewiduje sporo ciekawych spotkań. Na początku młodzież przyjeżdża do komendy na spotkanie z policjantem, który opowiada o konsekwencjach zażywania narkotyków i alkoholu na przykładach z życia wziętych. Następnie wszyscy udają się do Gorzyc, gdzie czeka na nich terapeuta z Wojewódzkiego Ośrodka Lecznictwa Odwykowego. Gimnazjaliści mogą zobaczyć jak wygląda życie na odwyku i usłyszeć o przypadkach ludzi tam trafiających.

Rozpoczynająca się kampania profilaktyczna ma dostarczyć wiedzy o zagrożeniach wynikających z zażywania narkotyków oraz picia alkoholu, mechanizmach tych uzależnień oraz skutkach ich działania. Koszty nowej kampanii pokrywa miasto Wodzisław Śląski. Także na jej potrzeby zakupiono sprzęt komputerowy: tablicę interaktywną, projektor i notebook.

 

Ładowanie odtwarzacza...