Wiadomości

Znęcał się nad matką, został tymczasowo aresztowany

Data publikacji 14.01.2021

Policjanci z Komisariatu Policji w Radlinie zatrzymali 52-latka, który to mieszkając ze swoją matką pod jednym dachem, od kilku lat znęcał się nad nią psychicznie i fizycznie. Wczoraj sąd na wniosek prokuratura zastosował wobec mężczyzny trzy miesiące tymczasowego aresztu.

W poniedziałek policjanci Komisariatu Policji w Radlinie zatrzymali 52-letniego mężczyznę, który od kilku lat znęcał się nad swoją matką. Jak wynika z toczącego się postępowania, sprawca był już wcześniej prawomocnie skazany za tego typu działanie w stosunku do swojej matki. Pomimo orzeczonej kary nie zmienił swojego zachowania i nadal wykorzystując nieporadność starszej kobiety, znęcał się nad nią zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Wczoraj na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim zastosował wobec mężczyzny trzy miesiące tymczasowego aresztu. Za to przestępstwo grozi mężczyźnie kara do 8 lat więzienia.

APELUJEMY!

Nie toleruj! Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych.

Zareaguj! Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań - przemoc się powtórzy. Policja zwykle jest wzywana w ekstremalnych sytuacjach, czasami zbyt późno, gdy ofiara nie mogąc sobie poradzić i nie mając pomocy z zewnątrz, targa się na własne życie.

Powiadom! Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję, Straż Miejską lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej.