Wiadomości

Świeć przykładem - działania wodzisławskiej drogówki

Data publikacji 13.10.2020

W ubiegłym tygodniu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim przeprowadzili na terenie powiatu wodzisławskiego działania skierowane w bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu. Podczas kontroli przestrzegania przepisów drogowych, rozmawiali z pieszymi o tym, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych po zmierzchu, nie tylko w obszarze niezabudowanym.

W ubiegły piątek policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim przeprowadzili na terenie powiatu wodzisławskiego działania w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Świeć przykładem – Bądź widoczny”.

Korzystanie z elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu drogowego, a w szczególności pieszych, powinno być w pełni świadome. Sam fakt posiadania elementów odblaskowych nie wpływa na poprawę bezpieczeństwa osób poruszających się pieszo. Należy nosić odblaski w taki sposób, by być widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego i to nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale także na terenach miejskich. Pamiętać należy, że każdy najmniejszy element odblaskowy umieszczony prawidłowo na odzieży, czy też torbie podręcznej, znacząco zwiększa szanse pieszego na drodze. Wszędzie można spotkać niedostatecznie oświetlone odcinki drogi, które w wielu przypadkach niestety stanowią jedyną ścieżkę dla pieszych. „Świećmy przykładem” korzystając z elementów odblaskowych w sposób świadomy i zadbajmy tym samym o własne życie i zdrowie.

Przypominany, że zgodnie z przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym piesi, którzy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.