Wiadomości

Rozmawiali o bezpieczeństwie z najmłodszymi

Data publikacji 14.09.2020

Od rozpoczęcia roku szkolnego stróże prawa intensywnie spotykają się z dziećmi i młodzieżą, aby rozmawiać o bezpieczeństwie. Kilka dni temu policjanci odwiedzili Przedszkole nr 1 w Wodzisławiu Śląskim, Szkołę Podstawową nr 1 w Pszowie, a także po raz kolejny wzięli udział w czytaniu bajek dzieciom przed Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Wodzisławiu Śląskim.

Tematem spotkania w Przedszkolu nr 1 w Wodzisławiu Śląskim było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W spotkaniu wziął udział policjant ruchu drogowego oraz dzielnicowi, którzy oprócz przekazania podstawowych zasad bezpieczeństwa opowiedzieli o swojej codziennej pracy i roli, jakiej pełnią w lokalnej społeczności. W trakcie spotkania mundurowi pokazali dzieciom policyjne radiowozy oraz wręczyli upominki w postaci elementów odblaskowych. Nie inaczej było w Pszowie, gdzie o bezpieczeństwie z dziećmi rozmawiał policjant ruchu drogowego.

11 września  asp. szt. Mieczysław Piotrowski, kontynuował cykl spotkań pn. "Biblioteka i Policja dzieciom", w trakcie których opowiedział najmłodszym jak wygląda zawód policjanta, a także przeczytał dzieciom „Na ulicy” Małgorzaty Strzałkowskiej. Na uczestników czekała również niespodzianka – mogły zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu i obejrzeć sprzęt, jakiego w codziennej służbie używają stróże prawa. Na zakończenie był czas na pamiątkowe zdjęcia w radiowozie oraz słodki poczęstunek.