Wiadomości

Wodzisławscy policjanci pomagają zadbać o bezpieczeństwo na przejściach granicznych

Data publikacji 17.03.2020

Po przywrócenie kontroli granicznych, podobnie jak w całym kraju, śląscy policjanci z funkcjonariuszami Straży Granicznej pilnują porządku na przejściach. Nad bezpieczeństwem w takich miejscach czuwają również wodzisławscy mundurowi. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo oraz w celu ograniczenia zarażeń, prosimy o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb.

Po przywróceniu kontroli granicznych, na Śląsku czynne są przejścia: Cieszyn - Český Tĕšín (piesze), Cieszyn – Chotĕbuz, Gorzyczki i Nowe Chałupki. Pozostałe drogi prowadzące przez granicę są zamknięte. Śląscy policjanci, w tym mundurowi z Wodzisławia Śląskiego wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej i innymi służbami pilnują porządku przy przyjściach granicznych.

Dla przypomnienia - w związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa, od 15 marca br. ograniczony został ruch na polskiej granicy, a część z przejść granicznych została całkowicie zamknięta dla ruchu pieszego i samochodowego.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo oraz w celu ograniczenia zarażeń, prosimy o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń policjantów.

Szczegółowe i bieżące informacje o sytuacji na polskich granicach znajdą Państwo na stronie internetowej: www.strazgraniczna.pl