Wiadomości

Bezpieczeństwo na drogach podczas ferii - kontrole autokarów

Data publikacji 08.01.2020

Policjanci z Wodzisławia zachęcają przewoźników do sprawdzania stanu technicznego autokarów przed wyjazdami na ferie zimowe. Zawożąc osoby na wycieczkę, odpowiadamy za ich bezpieczeństwo i za swoje także. Kontrole odbywają się w miejscu zbiórki tj. podstawienia autokaru po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym lub na piśmie

Informujemy, że kontrole autokarów w trakcie ferii, będą przeprowadzane w dwóch stałych punktach tj. Stacja Kontroli Pojazdów KreG w Wodzisławiu przy ulicy Rybnickiej i na Dworcu PKS w Pszowie przy ulicy Traugutta. Potrzebę kontroli należy zgłosić co najmniej z 48 godzinnym wyprzedzeniem w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim w formie pisemnej lub po zgłoszeniu telefonicznym.

Komenda Powiatowa Policji
ul.Kokoszycka 180b
44-313 Wodzisław Śląski

lub telefonicznie:

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego
(32) 4537 291

albo na adres email: rd@wodzislaw.ka.policja.gov.pl

Podstawowe dane autokaru, którym będziemy podróżować można też sprawdzić w e-usłudze oferowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Zapraszamy do korzystania ze strony www.bezpiecznyautobus.gov.pl

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych prowadzi e-usługę, która pozwala każdemu sprawdzić każdy zarejestrowany pojazd, który przeznaczony jest do przewozu więcej niż 9 osób. Dzięki niej, za pośrednictwem specjalnej platformy cyfrowej możemy dowiedzieć się, czy autokar, którym mamy podróżować my lub nasi najbliżsi:

ma ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC
ma aktualne badanie techniczne oraz jaki był stan licznika pojazdu przy ostatnim przeglądzie,
jak jest nominalna liczba miejsc w danym pojeździe,
czy pojazd figuruje jako wyrejestrowany lub kradziony.

Usługa taka pozwala szybko i wygodnie uzyskać informacje, które mogą wpłynąć na poczucie bezpieczeństwa w trakcie podróży.