Komendant podziękował za reakcję - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu Śląskim

Wiadomości

Komendant podziękował za reakcję

Data publikacji 10.12.2019

Komendant Powiatowy Policji w Wodzisławiu Śląskim mł. insp. Jarosław Grudziński spotkał się z mieszkanką naszego miasta i podziękował jej za wzorową postawę obywatelską. Pani Monika, widząc, jak mężczyzna przejeżdża na czerwonym świetle przy przejściu dla pieszych uniemożliwiła mu dalszą jazdę, a gdy poczuła od niego alkohol wezwała policję. Okazało się, że 53-latek jechał bez prawa jady i miał w organizmie ponad trzy promile.

O postawie godnej naśladowania pisaliśmy już kilka dni temu. Wczoraj komendant spotkał się z 35-latką, która ujęła kierowcę z trzema promilami. Szef wodzisławskich policjantów chciał osobiście podziękować kobiecie za wsparcie działań policji. Komendant Grudziński podkreślił także, że taka reakcja powinna być przykładem dla innych osób, które będą świadkami łamania prawa. Chęć niesienia pomocy oraz kreowanie praworządnych zachowań to bez wątpienia postawy godne naśladowania.

Sama bohaterka przyznała, że nie jest to jej pierwsze obywatelskie zatrzymanie kierowcy na podwójnym gazie. Tym razem, mimo iż jechała sama, również nie zawahała się zareagować. Pani Monika podkreśliła, że zawsze w takich sytuacjach myśli o ludziach, a zwłaszcza o dzieciach, które mogą stać się ofiarą pijanego pirata drogowego.

Podczas spotkania szef wodzisławskiego garnizonu wręczył pisemne podziękowania oraz drobne upominki z logo kampanii "Nie reagujesz — akceptujesz". Dziękując za pomoc, życzył mieszkańce wszystkiego najlepszego i wszelkiej pomyślności.