Wiadomości

Obywatelka zareagowała - pijany kierowca zatrzymany

Data publikacji 06.12.2019

Dzięki zdecydowanej i wzorowej postawie 35-letniej mieszkanki Wodzisławia Śląskiego w ręce mundurowych wpadł nietrzeźwy kierujący. Kobieta widząc, jak mężczyzna przejeżdża na czerwonym świetle przy przejściu dla pieszych uniemożliwiła mu dalszą jazdę a gdy poczuła od niego alkohol wezwała policję. Okazało się, że 53-latek ma w organizmie ponad trzy promile i nie ma prawa jazdy.

Wczoraj około godziny 19.00 do dyżurnego wodzisławskiej komendy zadzwoniła kobieta i poinformowała, że na ulicy Radlińskiej zatrzymała pijanego kierowcę i czeka z nim na parkingu. Policjantom na miejscu powiedziała, że widziała jak kierowca daewoo wyjeżdża z ulicy XXX-lecia na Radlińską, następnie nie stosuje się do sygnalizacji świetlnej przy przejściu dla pieszych i przejeżdża na czerwonym świetle. Wtedy użyła też klaksonu, by zmusić kierowcę do zatrzyamnia.Gdy mężczyzna się zatrzymał, podeszła do niego i kazała mu zjechać na parking. Już wtedy wyczuła od niego alkohol dlatego niezwłocznie powiadomiła o tym policję. Mundurowi przebadali 53-latka. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad trzy promile. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania. O jego dalszym losie zdecyduje wkrótce prokurator. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Dziękujemy mieszkance naszego miasta, za podjęcie zdecydowanej i profesjonalnej reakcji, która przyczyniła się do zatrzymania nietrzeźwego kierującego. Swoim zachowaniem mógł on doprowadzić do tragedii na drodze. Postawa, którą Pani zaprezentowała stanowi powód do dumy i jest godna naśladowania. Mamy nadzieję, że Pani zachowanie i postawa będzie wzorem i motywacją dla innych osób, które w podobnej sytuacji nie zawahają się zadziałać adekwatnie do zagrożenia