Wiadomości

Dzielnicowa rozmawiała o bezpieczeństwie z seniorami

Data publikacji 05.12.2019

Dzielnicowa z wodzisławskiej komendy wzięła udział w Dniu Aktywnego Seniora organizowanym przez Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śląskim. Z myślą o osobach starszych na ten dzień zaplanowano szereg wykładów oraz eksperckich porad. Głównym tematem jaki poruszała z seniorami policjantka było bezpieczeństwo. Rozmawiano o tym jak nie dać się nabrać oszustom oraz o metodach jakimi posługują się naciągając starsze osoby na pieniądze.

Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śląskim wspólnie z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Wodzisławiu Śląskim zorganizował pierwszy wodzisławski Dzień Aktywnego Seniora. W spotkaniu wzięło udział 40 osób, a program obejmował  prezentację ofert pracy z terenu powiatu wodzisławskiego przeznaczonych dla seniorów oraz prelekcje tematyczne. Z ramienia wodzisławskiej policji z seniorami spotkała się dzielnicowa asp. Małgorzata Koniarska. 

W trakcie swojego wystąpienia omówiła występujące na naszym terenie oszustwa na tzw."wnuczka" oraz poradziła jak nie dać się oszukać. Nie mniej ważnym tematem poruszanym przez Panią aspirant były oszustwa popełniane przez osoby podające się za przedstawicieli różnych profesji, z którymi mamy również do czynienia. Nie tak dawno 77-latek z Rydułtów padł ofiarą oszusta podającego się za pracownika ZUS-u. Kolejnym ważnym punktem spotkania było omówienie założeń i celów kampanii "Nie reagujesz-akceptujesz" zwracając uwagę, na to, jak ważne jest reagowanie na popełniane przestępstwa.

Dzielnicowa opowiedziała także słuchaczom o nowoczesnych urządzeniach jakimi dysponują policjanci, a z których w bardzo prosty sposób mogą korzystać mieszkańcy. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, na którą możemy nanosić zagrożenia, które są dla nas uciążliwe i aplikacja Moja Komenda, dzięki której szybko można się skontaktować ze swoim dzielnicowym.

Zainteresowanie było duże a tematów z jakimi borykają się starsi ludzie jeszcze więcej. Mamy nadzieję, że każdy kto miał przyjemność porozmawiać z naszą dzielnicową uzyskał odpowiedź na wszystkie nurtujące go pytania. Seniorzy byli bardzo zaciekawieni tematami, wzięli czynny udział w pogadance i co najważniejsze obiecali stosować się do wskazówek przekazanych przez policjanta.