Wiadomości

Podsumowaliśmy akcję "Znicz" w powiecie wodzisławskim

Data publikacji 04.11.2019

Od godziny 6.00 w czwartek do dzisiaj do godziny 6.00 trwała policyjna akcja ZNICZ 2019. W Wodzisławiu Śląskim ponad 260 policjantów ruchu drogowego i innych czuwało nad bezpieczeństwem osób odwiedzających groby swoich bliskich. Warunki atmosferyczne przez większą część weekendu sprzyjały kierowcom. W czasie trwania policyjnych działań na wodzisławskich drogach nie odnotowano ani jednego wypadku drogowego.

Wzmożona praca policjantów, apele o zachowanie zdrowego rozsądku najwyraźniej poskutkowały, gdyż Święto Zmarłych przebiegło bez poważniejszych zdarzeń drogowych. Nie znaczy to jednak, że przez cały okres trwania policyjnej akcji było tak spokojnie. Od czwartku  odnotowano bowiem 17 kolizji drogowych. Na szczęście, w zdarzeniach tych nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. W dniu Wszystkich Świętych doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych przy ulicy Czyżowickiej. Sprawcą kolizji był nietrzeźwy kierowca. 41-latek miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.

Policjanci podczas trwania akcji czuwali oni nad płynnością ruchu na większości ciągów komunikacyjnych, ale również patrolowali okolice cmentarzy, parkingów i miejsc kultu, dbając o mienie i bezpieczeństwo osób tam przebywających. Prócz wspomnianych kolizji i jednym nietrzeźwym kierowcy nie doszło do żadnych innych incydentów na drodze czy interwecnji związanych z akcją "Znicz".

  • policjant kieruje ruchem
  • policjant kieruje ruchem
  • ręczna regulacja ruchem