Wiadomości

Nietrzeźwi kierujący w rękach wodzisławskich stróżów prawa

Data publikacji 31.10.2019

Zatrzymanie czterech pijanych kierowców to wynik wczorajszej akcji "Trzeźwość" prowadzonej na terenie powiatu wodzisławskiego. Każdy z amatorów jazdy na podwójnym gazie miał w organizmie więcej niż promil alkoholu. Po raz kolejny apelujemy do kierujących o rozsądek i przypominamy, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2.

Wczoraj od wczesnych godzin porannych na terenie powiatu wodzisławskiego policjanci ruchu drogowego prowadzili akcję pod kryptonimem “Trzeźwość”. Działania miały na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa na drogach, poprzez uniemożliwienie dalszej jazdy pijanym kierowcom, którzy są zagrożeniem nie tylko dla swojego życia i zdrowia, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.

W efekcie tych działań w ręce mundurowych wpadło aż czterech nietrzeźwych kierowców. Ponad dwa promile miał 44-letni kierowca motoroweru ujęty przez kobietę w Wodzisławiu na ulicy Kubsza. Mieszkanka Rybnika widząc jego styl jazdy postanowiła go zatrzymać i zabrać mu kluczyki. Tak samo niechlubny wynik, bo niecałe dwa promile miał 29-letni motorowerzysta kontrolowany Olzie na ulicy Bogumińskiej. Niewiele mniej, bo półtora promila wykazało badanie alkomatem u 62-latka, który w kierował skuterem w Marklowicach na Wyzwolenia. Promil alkoholu "wydmuchał" 37-latek, który wpadł podczas jazdy motorowerem w Rydułtowach na ulicy Ofiar Terroru.

Policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i nie wsiadanie za "kółko" nawet po przysłowiowym kieliszku. Naprawdę nie warto ryzykować, nawet gdy mamy tylko kawałek do domu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi nie tylko utrata prawa jazdy ale nawet kara dwuletniego pobytu w więzieniu. Pamiętać należy także, że posiadając zakaz prowadzenia pojazdów nie wolno nam prowadzić pojazdu nawet gdy jesteśmy trzeźwi. Za lekceważenie sądowego zakazu grozi nawet trzyletni pobyt w więzieniu.