Wiadomości

3,5 promila miał kierowca ujęty przez świadków

Data publikacji 28.10.2019

Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali kierowcę suzuki. Mężczyzna miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. O samochodzie poruszającym się całą szerokością jezdni, dyżurnego powiadomili świadkowie, którzy jechali za piratem. Mężczyźni zajechali mu drogę, wyciągnęli kluczki i powiadomili policjantów.

Godną naśladowania postawą wykazali się w sobotę w Marklowicach dwaj mężczyźni. Po godzinie 13.00 jadąc ulicą Goplany w Marklowicach zauważyli jadącego przed nim całą szerokością jezdni kierowcę Suzuki Wagon. Zgłaszający wyprzedzili pojazd a następnie doprowadzili do jego zatrzymania. Mężczyźni wyciągnęli kierującemu kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając mu tym samym dalszą jazdę i powiadomili policjantów. 42-latek miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Dzięki odpowiedniej reakcji mieszkańców, pirat drogowy przynajmniej przez jakiś czas może nie będzie stwarzał zagrożenia bezpieczeństwa innych użytkowników na drodze.

To już kolejne obywatelskie zatrzymanie w ostatnim czasie. Zdecydowana reakcja tych młodych ludzi spowodowała, że mężczyzna nie zdążył daleko zajechać i nie doszło do żadnej tragedii na drodze. Pamiętajmy! Jeśli widzisz jakieś przestępstwo, zareaguj, bo gdy nie reagujesz, to znaczy ze akceptujesz!