Wiadomości

Systematycznie okradał odkurzacz na myjni

Data publikacji 11.10.2019

Nawet na 10 lat może trafić do więzienia młody mężczyzna, który włamał się do... odkurzacza na myjni samochodowej i skradł z niego 500 zł. Włamywacz został zatrzymany przez policjantów z Komisariatu Policji w Rydułtowach.

Do zdarzenia doszło 16 września wieczorem na myjni samochodowej przy ulicy Raciborskiej w Rydułtowach. Sprawca wyłamał zabezpieczenia wolnostojącego odkurzacza i włamał się do jego wnętrza. Jego łupem padł bilon w kwocie 100zł. Moment włamania zarejestrowały kamery monitoringu. Krymianlni ustalili personalia rabusia, którym okazał się 19-letni mieszkaniec tego miasta. Mężczyzna został zatrzymany i przyznał się do tego włamania.

W trakcie czynności wyszło na jaw, że takich kradzieży było więcej. W przeciągu kilku miesięcy, 19-latek aż pięć razy włamał się do odkurzacza samoobsługowego i za każdym razem wyciągał z nich pieniądze, w sumie 500 zł.

Sprawca usłyszał już zarzuty. Za przestępstwo to może mu teraz grozić nawet do 10 lat za kratkami. O jego losie zdecyduje wkrótce sąd.