Przedszkolaki z wizytą w komisariacie - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu Śląskim

Wiadomości

Przedszkolaki z wizytą w komisariacie

Data publikacji 10.09.2019

Wycieczka na Policję zawsze budzi wielkie emocje wśród przedszkolaków. Tak też było i tym razem. Dzisiaj najmłodsi odwiedzili Komisariat Policji w Rydułtowach, gdzie mogli z bliska przyjrzeć się, jak wygląda codzienna służba w mundurze. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały pogadanki na temat bezpieczeństwa, bo dobro i bezpieczeństwo najmłodszych jest dla nas priorytetowe, a uśmiech dzieci bezcenny.

Na specjalnych gości tego dnia czekał szef rydułtowskich policjantów, który z radością przywitał maluchy i oprowadził ich po pomieszczeniach komisariatu. W czasie spotkania najmłodsi zwiedzili dyżurkę oraz pokoje, gdzie pracują śledczy. Spotkali się także z dzielnicowym sierż.szt. Rafałem Kawalerowiczem. Dla policjanta pierwszego kontaktu spotkanie to było doskonałą okazją do przypomnienia dzieciom zasad bezpieczeństwa. Najmłodsi poznali także tajniki służby w policji o których opowiedział im sam komendant nadkom. Adrian Kołodziej. Nasi goście mogli także z bliska obejrzeć i przymierzyć policyjne wyposażenie, które stróże prawa wykorzystują w codziennej służbie. To nie był jednak koniec atrakcji. Każdy mógł bowiem zasiąść za kierownicą radiowozu, włączyć sygnały uprzywilejowania i poczuć się jak prawdziwy stróż prawa.
Każda z takich wizyt jest inna. Każda jednak niesie za sobą poczucie satysfakcji. Bo uśmiech dziecka jest bezcenny. Dla nas policjantów najważniejsze jest to by dzieciom mundur zawsze dobrze się kojarzył. Bo policjant ma być pomocnym przyjacielem.

  • dzieci z komendantem przez komisariatem
  • dzielnicowy z dziećmi przed komisariatem
  • podziękowanie od dyrekcji przedszkola
  • przedszkolaki oglądają radiowóz
  • wizyta w przedszkolu
  • dzieci w pomieszczeniach komisariatu