Wiadomości

Pijani kierowcy z zakazem prowadzenia pojazdów

Data publikacji 04.09.2019

Wczoraj mundurowi zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Rekordzistą był 59-letni kierowca peugeota który miał w organizmie dwa i pół promila alkoholu. Oboje natomiast mieli orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi nie tylko utrata prawa jazdy ale nawet kara dwuletniego pobytu w więzieniu

Pierwszego z amatorów jazdy na podwójnym gazie policjanci z drogówki zatrzymali w Radlinie na ulicy Rymera. Zatrzymany do kontroli kierowca peugeota miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. 59-latek ponadto posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Drugi ze "śmiałków" wpadł w ręce gorzyckich stróżów prawa w Czyżowicach na ulicy Gorzyckiej. 46-letni kierowca citroena, mimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów wsiadł za kółko i to w dodatku pijany. Mężczyzna "wydmuchał" półtora promila alkoholu.

Policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i nie wsiadanie za "kółko" nawet po przysłowiowym kieliszku. Naprawdę nie warto ryzykować, nawet gdy mamy tylko kawałek do domu. Pamiętać należy także, że posiadając zakaz prowadzenia pojazdów nie wolno nam prowadzić pojazdu nawet gdy jesteśmy trzeźwi. Za lekceważenie sądowego zakazu grozi nawet trzyletni pobyt w więzieniu.