Wiadomości

Brak doświadczenia, wyobraźni i brawura za kierownicą

Data publikacji 03.09.2019

Jak wynika z analiz zdarzeń drogowych, bardzo często sprawcami wypadków są młodzi kierowcy, którym towarzyszy brak doświadczenia i wyobraźni, brawura oraz chęć zaimponowania innym. To właśnie ci najmłodsi i najmniej doświadczeni stanowią największą liczbę ofiar śmiertelnych. Ostatnie zdarzenie w Wodzisławiu na Skrzyszowskiej zdecydowanie potwierdza tą regułę.

Do zdarzenia doszło wczoraj o 2.55 w Wodzisławiu na ulicy Skrzyszowskiej. Jak ustalili policjanci z ruchu drogowego, kierujący samochodem marki peugeot jadąc ulicą Skrzyszowską, nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, w wyniku czego stracił panowanie nad kierownicą, zjechał na prawe pobocze i uderzył w słup energetyczny zrywając linię. Mężczyzna jechał sam i po zaopatrzeniu w szpitalu został zwolniony do domu. Jak się okazało prawo jazdy miał zaledwie od...3 miesięcy. 19-latek za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym.

Policyjne statystyki pokazują, że przyczyną spowodowanych przez kierowców w wieku 18-24 lat wypadków jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Nadmierna prędkość zawsze jest niebezpieczna, ale w przypadku kierujących o małym doświadczeniu jest to jeszcze bardziej ryzykowne, ponieważ dodatkowo zmniejsza szansę na właściwą i odpowiednio szybką reakcję w wypadku nagłego pojawienia się przeszkody na drodze.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów, bo kiedy zaczyna brakować nam wyobraźni i zdrowego rozsądku, dochodzi do przykrych zdarzeń, w których bywa, że poszkodowani tracą nie tylko zdrowie, ale również i życie. Zatrzymaj się na chwilę i zastanów... Czy warto ? Czy nie lepiej dojechać później a bezpiecznie?

  • uszkodzony peugeot
  • miejsca zdarzenia drogowego
  • uszkodzony słup