Wiadomości

Aresztowany za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia

Data publikacji 03.09.2019

Policjanci z wodzisławskiej komendy zatrzymali 19-latka podejrzanego o dokonanie w parku miejskim rozboju na parze 17-latków z użyciem przedmiotu przypominającego broń. Dzięki precyzyjnej analizie zgromadzonych przez śledczych materiałów udało się szybko ustalić sprawcę i postawić go przed wymiarem sprawiedliwości. Wczoraj, sąd na wniosek policji i prokuratury tymczasowo aresztował wodzisławianina.

W czwartek przed godziną 22.00 do dyżurnego wodzisławskiej policji zadzwonił mężczyzna, który oświadczył że razem z dziewczyną padli ofiarą rozboju. 17-latek przekazał policjantowi, że przebywał w parku z dziewczyną, kiedy podszedł do nich nieznany im mężczyzna i poprosił o papierosa. Gdy Ci odpowiedzieli, że nie palą sięgnął po przedmiot z wyglądu przypominający broń palną i zapytał czy chcą się pozbyć swoich rzeczy. Młodzi ludzie w obawie o swoje życie i zdrowie oddali napastnikowi wszystko co mieli. Sprawca zabrał zegarek i kartę bankomatową należącą do chłopaka a dziewczynie zabrał pieniądze. Po całym zdarzeniu odszedł w kierunku galerii. Policjanci od razu rozpoczęli poszukiwania za sprawcą. W między czasie okazało się, że chwilę po tym zdarzeniu mężczyzna usiłował ponownie dokonać rozboju grożąc bronią i nożem osobom przebywającym na przystanku obok galerii.

Śledczy analizując zabezpieczone zapisy z monitoringów, na jednym z nagrań zobaczyli mężczyznę wjeżdżającego do parku na rowerze. Mundurowi skojarzyli, że widoczny na nagraniu rower wyglądem przypomina ten, który został skradziony tej samej nocy mieszkance Wodzisławia. W wyniku działań policyjnych, kryminalni ustalili tożsamość tego mężczyzny. Okazali jego wizerunek pokrzywdzonym i świadkom a ci rozpoznali go jako sprawcę rozboju. Dzięki połączeniu faktów w całość i zeznaniom pokrzywdzonej, policjanci szybko namierzyli sprawcę i zatrzymali go następnego dnia w jego mieszkaniu. 19-latek usłyszał dwa zarzuty. Wczoraj sąd analizując zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy oraz mając na względzie kryminalną przeszłość podejrzanego nie miał wątpliwości co do zastosowania wobec niego tymczasowego aresztu. Mężczyźnie grozi teraz nawet 12 lat więzienia.