Wiadomości

Nietrzeźwi kierujący w rękach wodzisławskich stróżów prawa

Data publikacji 15.06.2019

Zatrzymanie sześciu pijanych kierowców to wynik wczorajszej akcji "Trzeźwość" prowadzonej na terenie powiatu wodzisławskiego. Rekordzista zatrzymany przez patrol ruchu drogowego miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Po raz kolejny apelujemy do kierujących o rozsądek i przypominamy, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2.

Wczoraj od wczesnych godzin porannych na terenie powiatu wodzisławskiego policjanci ruchu drogowego prowadzili akcję pod kryptonimem “Trzeźwość”. Działania miały na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa na drogach, poprzez uniemożliwienie dalszej jazdy pijanym kierowcom, którzy są zagrożeniem nie tylko dla swojego życia i zdrowia, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.

W efekcie tych działań w ręce mundurowych wpadło aż sześciu nietrzeźwych kierowców. Ponad dwa promile miał 40-letni kierowca volkswagena, zatrzymany w Połomi na ulicy Centralnej. Niewiele mniej, bo dwa promile wykazało badanie alkomatem u 28-latka, który w Wodzisławiu na ulicy Kubsza kierował mazdą. Półtora promila "wydmuchał" 36-latek, który wpadł podczas jazdy motorowerem w Rydułtowach na ulicy Radoszowskiej.

Policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i nie wsiadanie za "kółko" nawet po przysłowiowym kieliszku. Naprawdę nie warto ryzykować, nawet gdy mamy tylko kawałek do domu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi nie tylko utrata prawa jazdy ale nawet kara dwuletniego pobytu w więzieniu. Pamiętać należy także, że posiadając zakaz prowadzenia pojazdów nie wolno nam prowadzić pojazdu nawet gdy jesteśmy trzeźwi. Za lekceważenie sądowego zakazu grozi nawet trzyletni pobyt w więzieniu.