Wiadomości

Policjanci i motocykliści apelują "Patrz w lusterka - motocykle są wszędzie"

Data publikacji 16.04.2019

Policjanci z wodzisławskiej drogówki wzięli udział w akcji "Patrz w lusterka - motocykle są wszędzie", prowadzonej przez Grupę Motocyklową Mroczne Duchy. Mundurowi zatrzymywali samochody, a motocykliści apelowali do kierowców, aby spoglądali częściej w lusterka, gdyż nie są jedynymi użytkownikami dróg. Motocykliści wręczali też naklejki kierowcom, którzy wysłuchali ich apelu.

Zwiększony poziom adrenaliny i poczucie wolności sprawiają, że motocykliści swoje maszyny darzą bezgraniczną miłością. Ludzi o takich zamiłowaniach jest w Polsce coraz więcej, a co za tym idzie, liczba motocykli na drogach wciąż wzrasta. Mimo tego, ta grupa użytkowników wciąż nie czuje się bezpiecznie, gdyż kierowcy nadal nie patrzą w lusterka, co często kończy się to tragicznie dla prowadzących jednoślady.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wodzisławskiej komendy włączyli się w akcję "Patrz w lusterka - motocykle są wszędzie". W sobotę w Godowie, wspólnie z grupą motocyklową "Mroczne Duchy", mundurowi zatrzymywali pojazdy, a motocykliści uświadamiali kierowcom, że nie są jedynymi użytkownikami dróg. Miłośnicy jednośladów namawiali ich, aby częściej spoglądali w lusterka i wzajemnie szanowali się na drodze. Kierowcy, którzy wysłuchali apelu i poparli takie działania, otrzymywali specjalne naklejki.