Zaczytanki dla Lilianki - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu Śląskim

Wiadomości

Zaczytanki dla Lilianki

Data publikacji 14.03.2019

Dzielnicowi z radlińskiego komisariatu włączyli się do zbiórki książek na charytatywny kiermasz na rzecz Lilianki Sówki. Cały dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na operację biodra małej wodzisławianki. Zbiórka była prowadzona w Komisariacie Policji w Radlinie i Ośrodku Pomocy Społecznej. Po zebraniu literackich pozycji, policjanci przekazali je dziewczynce i jej rodzicom.

Lilianka urodziła się w 35. tygodniu jako wcześniak. Jeszcze przed narodzeniem przeszła operację zamknięcia przepukliny oponowo-rdzeniowej. Po urodzeniu stwierdzono u niej porażenie kończyn dolnych. Dziewczynka przeszła operację założenia zastawki, która po roku została wymieniona z powodu dysfunkcji. Wodzisławianka od zeszłego roku leczy się w niemieckiej klinice, gdzie podjęto decyzję o konieczności przeprowadzenia operacji lewego bioderka. Koszt badań, operacji i opieki pielęgniarskiej znacznie przewyższa możliwości rodziców dziewczynki, dlatego powstał pomysł z charytatywnym kiermaszem.

17 marca, w niedzielę, w godzinach od 8.00 do 18.00 w salkach parafialnych przy kościele św. Marii Magdaleny w Radlinie II, odbędzie się kiermasz charytatywny "Zaczytanki dla Lilianki". W trakcie wydarzenia będzie można kupić książki, którymi wcześniej podzielili się darczyńcy. Będzie także możliwość zakupienia domowego ciasta, które przygotują ochotnicy. O każdej pełniej godzinie odbędzie się wspólne czytanie bajek dla dzieci. Na najmłodszych czekają liczne niespodzianki. Cały dochód z akcji zostanie przekazany na operację bioderka Lilianki.