Wiadomości

Potrącenie na przejściu dla pieszych - apelujemy o noszenie odblasków!

Data publikacji 14.03.2019

Wczoraj w Wodzisławiu Śląskim na ulicy Radlińskiej doszło do potrącenia kobiety na oznakowanym przejściu dla pieszych przez kierującego seatem. Prawdopodobnie kierowca nie zauważył 78-latki na pasach. Dlatego tak ważne jest używanie elementów odblaskowych po zmroku. Apelujemy o wzmożoną koncentrację na drogach.

Do zdarzenia doszło o godzinie 20.55. Wysłani na miejsce tego zdarzenia policjanci ustalili, że kierujący seatem 43-latek, jadąc w kierunku ulicy Matuszczyka, nie ustąpił pierwszeństwa znajdującej się na oznakowanym przejściu dla pieszych 78-latce, w wyniku czego najechał na nią prawym przednim narożem pojazdu. Poszkodowana z urazem głowy i złamaniem nogi została zabrana do szpitala. Sprawca zdarzenia przyznał mundurowym, że nie widział kobiety na pasach. Kierującemu osobówką za spowodowanie wypadku drogowego zatrzymano prawo jazdy i dowód rejestracyjny w związku z uszkodzeniami pojazdu.

Zachowajmy szczególną uwagę w rejonach przejść dla pieszych, gdyż niechroniony uczestnik ruchu drogowego w zderzeniu z samochodem nie ma żadnych szans! Kierowców prosimy o dostosowanie prędkości samochodu do warunków panujących na drodze a niechronionych uczestników ruchu drogowego o bezwzględne używanie elementów odblaskowych.