Wiadomości

Ostatnie prelekcje, ostatni dzwonek i ferie

Data publikacji 08.02.2019

To już ostatnie prelekcje dla dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem ferii zimowych. O tym jak bezpiecznie spędzić ten czas, rozmawiali z przedszkolakami i uczniami dzielnicowi z Radlina. W tłumaczeniu bezpiecznych postaw podczas zabaw na świeżym powietrzu pomagała im policyjna maskotka czyli "Sznupek".

Działania "Bezpieczne Ferie 2019" prowadzone są od tygodni. W naszym województwie rozpoczną się one w poniedziałek. Oprócz wzmożonych kontroli miejsc grupowania się młodzieży oraz kontroli drogowych pojazdów przewożących najmłodszych na wypoczynek policjanci przez feriami uczestniczą w spotkaniach z dziećmi. Podczas nich przypominają uczestnikom o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. i nie tylko Zwracają również uwagę na zagrożenia płynące z nierozsądnych zabaw na wolnym powietrzu. W tym tygodniu takie spotkania w przedszkolach i szkołach przeprowadzili dzielnicowi z Radlina. W prelekcjach towarzyszył im Sznupek, z którym dzieci robiły sobie pamiątkowe zdjęcia.

Ważne jest, aby spędzanie wolnego czasu przez dzieci i młodzież w okresie ferii zimowych nie odbywało się bez uwagi dorosłych. O bezpieczeństwo na stokach zadbają natomiast mundurowi z patroli narciarskich. Zdrowy rozsądek i odpowiedzialność pozwoli uniknąć nieszczęśliwych wypadków. Z okresem zimowym związane są pewne specyficzne zagrożenia, których trzeba unikać.