Wiadomości

Dojedź(MY) bezpiecznie do celu - profilaktyka i kontrole autokarów przed feriami

Data publikacji 10.01.2019

Choć ferie zimowe w naszym województwie rozpoczynają się dopiero 11 lutego już od teraz wodzisławscy policjanci prowadzą działania profilaktyczne tj. Dojedź(MY) bezpiecznie do celu czy Bezpieczny PAS(ażer). Wszystkim nam a zwłaszcza rodzicom zależy na tym, by ich pociechy wyjeżdżając na zimowe obozy dotarli na nie bezpiecznie i szczęśliwie z nich powrócili. Mundurowi zachęcają do zgłaszania kontroli autokarów na piśmie lub telefonicznie, z co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem.

Działania profilaktyczne pn. Dojedź(MY) bezpiecznie, jakie prowadzą mundurowi przed feriami mają na celu zwrócenie uwagi kierujących pojazdami w szczególności na: przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, stan techniczny pojazdu, bezpieczeństwo pasażerów, w szczególności dzieci, swój stan psychofizyczny oraz koncentrację w trakcie prowadzenia pojazdu.

Policjanci z wodzisławskiej drogówki zachęcają do kontroli autokarów przed wyjazdem. Zapowiadają wzmożone  kontrole pojazdów oraz przewoźników na żądanie organizatora wyjazdu, uczestników, czy rodziców, którzy wysyłają swoje dzieci na wypoczynek. Kontrole odbywają się w miejscu zbiórki tj. podstawienia autokaru po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym lub na piśmie. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem:


Komenda Powiatowa Policji
ul. Kokoszycka 180b
44-313 Wodzisław Śląski


lub telefonicznie:

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego

(32) 4537 291

albo na adres email:


rd@wodzislaw.ka.policja.gov.pl