Wiadomości

Nowe radiowozy dla wodzisławskich policjantów

Data publikacji 04.01.2019

Na drogi powiatu wodzisławskiego wyruszyły właśnie cztery nowe radiowozy. Ich zakup był możliwy dzięki zaangażowaniu i wsparciu lokalnych władz samorządowych. Nowe policyjne wozy zasilą tabor wydziału ruchu drogowego, komisariatów w Gorzycach i Radlinie oraz wydziału d/w z przestępczością gospodarczą.

Dziś w Komendzie Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim odbyło się uroczyste przekazanie czterech nowych radiowozów. Pojazdy zakupione zostały ze środków przekazanych przez lokalne władze samorządowe oraz własnych środków budżetowych policji. Nowe Ople Astry, które współfinansowali Starosta Wodzisławski i Prezydent Miasta Wodzisław Śląski, trafią do wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą oraz wydziału ruchu drogowego. Dwa kolejne radiowozy tej samej marki, dzięki pomocy Pani Burmistrz Miasta Radlin oraz wójtom gminy Gorzyce i Lubomia, będą służyć policjantom w komisariatach policji w Radlinie i Gorzycach.

W trakcie uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Wodzisławiu Śląskim mł. insp. Jarosław Grudziński odebrał z rąk przedstawicieli władz samorządowych kluczyki do samochodów i podziękował za zrozumienie naszych potrzeb i wsparcie w doposażeniu w nowe środki transportu. Jak podkreślił, okazana pomoc jest nie tylko wyrazem dobrze układającej się współpracy, ale też dbałości o bezpieczeństwo lokalnej społeczności.

Samorządowcom serdecznie dziękujemy, a użytkującym samochody policjantom życzymy szerokiej i bezpiecznej drogi!