Wiadomości

Zima nie odpuszcza, warunki na drodze coraz gorsze

Data publikacji 03.01.2019

Intensywne opady śniegu oraz temperatura poniżej zera spowodowały znaczne utrudnienia w ruchu. Warunki do jazdy są fatalne. Jest ślisko i niebezpiecznie. Jak mówią prognozy pogodowe, przez kolejne dni sytuacja się nie zmieni. Od wczoraj na drogach powiatu wodzisławskiego doszło do 9 kolizji drogowych. Przy trudnych warunkach na drodze pomóc nam może opanowanie i ostrożność za kierownicą oraz unikanie gwałtownych reakcji. Apelujemy o rozważną i ostrożną jazdę.

Wczoraj mundurowi z wodzisławskiej drogówki mieli pełne ręce roboty. Warunki na drodze nie rozpieszczały kierowców, w efekcie czego doszło do 9 kolizji. Proszę wziąć pod uwagę, że zgłaszając kolizję na Policję, czas oczekiwania na patrol ruchu drogowego się wydłuża  z uwagi na ilość zdarzeń drogowych. Policjanci przy takich warunkach jeżdżą od kolizji do kolizji i nie zawsze mogą być tak szybko na zdarzeniu jak tego oczekują uczestnicy kolizji, dlatego prosimy kierowców o wyrozumiałość.

O godzinie 20.10 w Pszowie na ulicy Kościuszki doszło do kolizji z oznakowanym radiowozem. Kierujący seatem nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, wpadł w poślizg  i uderzył czołowo w unieruchomiony radiowóz marki toyota stojący z prawej strony jezdni. 19-letni kierowca seata został ukarany mandatem karnym.  Z tych samych przyczyn doszło do zdarzenia na Czyżowickiej w Wodzisławiu. Kierowca hondy stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, wjechał do rowu po czym dachował. Na sprawcę nałożono mandat karny. Na szczęście we wszystkich tych zdarzeniach nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Policja apeluje  o rozważną i ostrożną jazdę, zwłaszcza przy wykonywaniu manewrów wyprzedzania czy wymijania innych aut. Warto zwolnić – lepiej dojechać później, ale bezpiecznie. Apelujemy także do pieszych, aby przestrzegali podstawowych zasad bezpieczeństwa – nie przechodzili w niedozwolonych miejscach, na czerwonym świetle i w miarę możliwości korzystali z chodników.