Zderzenie osobówki z tirem na DK-78 - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu Śląskim

Wiadomości

Zderzenie osobówki z tirem na DK-78

Data publikacji 06.12.2018

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj na drodze krajowej nr 78. Osobowy fiat nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu ciężarowemu volvo, w wyniku czego doszło do czołowego zderzenia się tych pojazdów. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Ponad godzinę jednak trwały utrudnienia w ruchu związane z usuwaniem skutków tego zdarzenia.

Wczoraj o godzinie 18.30 policjanci z ruchu drogowego zostali wezwani na zdarzenie drogowe zaistniałe na drodze krajowej nr 78. Jak ustalili mundurowi kierujący osobowym fiatem chcąc skręcić z ulicy Rybnickiej w Radlinie w ulicę Korfantego, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu na wprost z przeciwnej strony kierującemu samochodem ciężarowym marki Volvo z naczepą. W wyniku tego zderzenia z samochodu ciężarowego odpadł element napędowy, który uszkodził jadący za nim inny pojazd marki audi. Wszyscy uczestnicy byli trzeźwi. Droga krajowa na tym odcinku była zablokowana. Utrudnienia trwały do czasu usunięcia z drogi uszkodzonego tira. Kierujący fiatem za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym.

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to obok nadmiernej prędkości najczęstsza przyczyna wypadków i kolizji w naszym regionie. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że wraz ze zmianą pogody powinniśmy zmienić technikę prowadzenia pojazdu.