Wiadomości

W przedszkolu w Czyżowicach świecą przykładem

Data publikacji 03.10.2018

Wodzisławscy policjanci w ramach działań profilaktycznych "Świeć przykładem", odwiedzają dzieci z przedszkoli oraz szkół podstawowych. Mundurowi z drogówki wspólnie z dzielnicowymi z gorzyckiego komisariatu złożyli wizytę przedszkolakom z Czyżowic. W czasie spotkania z policjantami, milusińscy poznali najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz złożyli uroczystą obietnicę, że będą ich przestrzegać.

Przekaż element odblaskowy swoim bliskim, przyjaciołom, rodzinie, aby byli widoczni na drodze. Wytłumacz dlaczego noszenie elementów odblaskowych jest ważne, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Jeśli osoba jest słabo widoczna na drodze, łatwiej może zostać potrącona przez samochód. Nawet niewielki element odblaskowy na ubraniu, plecaku, torbie może uratować życie i zdrowie.

Trwa akcja informacyjno -edukacyjna "Świeć przykładem". Mundurowi odwiedzają dzieci w szkołach i przedszkolach i tłumaczą im jak ważne dla ich bezpieczeństwa jest noszenie odblasków. W czasie spotkania stróże prawa w łatwy i przystępny sposób, w formie zabawy, przekazywali milusińskim cenne informacje dotyczące ich bezpieczeństwa w czasie poruszania się po drodze. Dzieci złożyły uroczystą obietnicę, że będą przestrzegać zasad ruchu drogowego. Każdy maluch mógł też z bliska obejrzeć radiowóz.