Wiadomości

Komendant podziękował za obywatelską postawę

Data publikacji 02.10.2018

Komendant Powiatowy Policji w Wodzisławiu Śląskim spotkał się dziś z mieszkańcem powiatu rybnickiego i podziękował za zaangażowanie w poprawę bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu. Dzięki natychmiastowej reakcji obywatela, nietrzeźwy kierowca odpowie wkrótce za przestępstwo, jakiego się dopuścił. Taka postawa w pełni zasługuje na wyróżnienie i uznanie.

Szef wodzisławskich policjantów spotkał się dzisiaj z obywatelem, który wykazał się odwagą i przyczynił się do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy. Komendant podziękował za pomoc i podkreślił, że współpraca z tak życzliwym i pełnym zaangażowania obywatelem, to dla nas zaszczyt. 

30 września bieżącego roku pan Damian poinformował dyżurnego wodzisławskiej komendy o tym, że ulicami naszego miasta pojazdem marki volkswagen porusza się kierujący, który najprawdopodobniej jest pijany. Na uwagę zasługuje fakt, że sam w tym momencie poruszał się na motorze i nie spuszczał kierującego z oczu do momentu kiedy ten zatrzymał się na posesji. Wówczas uniemożliwił mu dalszą jazdę i czekał na przybycie policyjnego patrolu. Kierującym pojazdem okazał się być mieszkaniec Marklowic, który w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. Pan Damian podczas spotkania z komendantem mówił, że nic nie dzieje bez przyczyny. Sam kiedyś brał udział w zdarzeniu, kiedy w jego samochód, którym podróżował z rodziną wjechał pijany kierowca. Od tego czasu, jak sam mówi jest bardzo wyczulony na tego typu zachowania. I ma już na swoim koncie kilka obywatelskich ujęć.

Komendant Grudziński podkreślił, że taki czyn stanowi niezwykłe wsparcie dla działań policji i powinien być przykładem oraz wskazówką dla innych osób, świadków łamania prawa. A chęć niesienia pomocy oraz kreowanie praworządnych zachowań godne są naśladowania.

Podczas spotkania szef wodzisławskiego garnizonu wręczył panu Damianowi pisemne podziękowania oraz drobne upominki z logo kampanii "Nie reagujesz - akceptujesz". Komendant jeszcze raz dziękując za pomoc, życzył mieszkańcowi powiatu rybnickiego wszystkiego najlepszego i wszelkiej pomyślności.