Wiadomości

Dzielnicowi i Sznupek uczyli dzieci zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię

Data publikacji 02.10.2018

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Wodzisławiu Śląskim spotkali się z dzielnicowymi, by wspólnie rozmawiać o bezpieczeństwie. Dzieci z uwagą słuchały wskazówek funkcjonariuszy dotyczących właściwego przechodzenia przez drogę, noszenia elementów odblaskowych, a także zachowania wobec osoby obcej. Oprócz teorii pierwszoklasiści sprawdzali swoje umiejętności i wiedzę w praktyce podczas ćwiczeń na przejściu dla pieszych a towarzyszył im Sznupek.

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim odwiedzili uczniów klasy pierwszej, by wspólnie rozmawiać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Spotkanie rozpoczęło się od przypomnienia zasad poruszania się w obrębie jezdni i korzystania z przejść dla pieszych.

Dzieci posiadały już sporą wiedzę m.in. jak powinny zachowywać się będąc uczestnikiem ruchu drogowego. Policjanci zwrócili także uwagę na rolę elementów odblaskowych, które jak wiemy szczególnie w okresie jesienno-zimowym sprawiają, że zarówno duzi, jak i mali są dla kierowców bardziej widoczni. Rozmawiano również o właściwych zachowaniach w sytuacji kontaktu z osobą obcą, a także innych zagrożeniach i sposobach radzenia sobie z nimi w trudnych sytuacjach.

Po części teoretycznej dzieci wzięły udział w zajęciach praktycznych i pod czujnym okiem policjanta pokazywały, jak powinno się bezpiecznie przechodzić się na drugą stronę drogi. Pierwszoklasistom w tym ważnym teście pomagała policyjna maskotka czyli Sznupek.