Wiadomości

Będąc w zaawansowanej ciąży uderzyła w przystanek autobusowy

Data publikacji 14.09.2018

Dziś w Radlinie na Rydułtowskiej doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Kierująca volkswagenem straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w wiatę przystanku autobusowego. 29-latka była w zaawansowanej ciąży a przyczyną zdarzenia był prawdopodobnie atak epilepsji. Na miejscu lądowało Lotnicze Pogotowie Ratownicze.

Do zdarzenia doszło około 10.35 w Radlinie. Na miejsce pojechali policjanci ruchu drogowego, którzy ustalili że kierująca volkswagenem jadąc w kierunku Rydułtów nagle straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na lewe pobocze i uderzyła w wiatę przystanku autobusowego. Kierująca ze względu na stan zdrowia oraz zaawansowaną ciążę została zabrana karetką do rybnickiego szpitala. Na miejscu zdarzenia lądowało też Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. 29-latka przyznała, że choruje na epilepsję i w trakcie jazdy dostała ataku. W wyniku zdarzenia doznała ogólnych potłuczeń ciała, jej dziecku również nic nie zagraża. Mając na uwadze, iż do zdarzenia doszło nie z winy kierującej odstąpiono od jej ukarania. Na szczęście ani kobiecie ani żadnym osobom postronnym nic się nie stało. W chwili zdarzenia na przystanku nikogo nie było.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnych środków ostrożności na drodze. Warunki na drodze z godziny na godzinę się pogarszają przez padający deszcz i mżawkę Mamy też przez to do czynienia z gorszą widocznością na drodze. Prosimy o dostosowanie prędkości do panujących warunków!