ŚMIERĆ W PŁOMIENIACH - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu Śląskim

Wiadomości

ŚMIERĆ W PŁOMIENIACH

Data publikacji 31.07.2018

Wczoraj w godzinach popołudniowych w Lubomi doszło do tragicznego w skutkach pożaru. W budynku gospodarczym, gdzie pojawił się ogień, strażacy znaleźli ciało kobiety. Policjanci, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Do pożaru doszło na jednej z posesji w miejscowości Lubomia. Kilka minut przed 14:00 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o wydobywającym się ogniu z budynku gospodarczego. Błyskawicznie na miejscu pojawili się strażacy i pozostałe służby ratunkowe. W czasie akcji ratowniczej, strażacy przed budynkiem zastali mężczyznę, który jak się później okazało był właścicielem posesji. 73-latek posiadał ciężkie obrażenia ciała, jednakże walcząc o swoje życie zdążył poinformować obecnych na miejscu, że w pomieszczeniu gospodarczym znajduje się jego żona.  Niestety, podczas gaszenia ognia, w pomieszczeniu znaleziono ciało 69-letniej kobiety. Obecny na miejscu prokurator zarządził zabezpieczyć miejsce, do czasu przeprowadzenia czynności z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa. Prawdopodobnie pożar wybuchł na skutek zaprószenia ognia przez urządzenie elektryczne pozostawione w rejonie materiałów łatwopalnych.

Prowadzone przez gorzyckich kryminalnych postępowanie ma dać odpowiedź na pytania, z jakich przyczyn dokładnych wybuchł pożar. Istotne w tej sprawie będzie też przesłuchanie, uratowanego mężczyzny. Jego zeznania z pewnością przybliżą śledczym szczegóły tej tragedii.