Wiadomości

75. TOUR DE POLOGNE. UWAGA! UTRUDNIENIA W RUCHU

Data publikacji 31.07.2018

6 sierpnia br. przez Mszanę i Połomię przejedzie wyścig kolarski 74.Tour de Pologne. W godzinach 17:00- 17:30 nastąpi zamknięcie dla ruchu dróg będących trasą wyścigu. Apelujemy do kierowców o cierpliwość na drodze i stosowanie się do poleceń policjantów i innych osób wyznaczonych do zabezpieczenia wyścigu

Trasa przejazdu peletonu będzie prowadziła następującymi ulicami:


Mszana:       ul. Wodzisławska 
                     ul. Moszczeńska
Połomia:      ul. Wolnośc
i

  • Ruch na tych ulicach zostanie całkowicie wstrzymany przed wjazdem peletonu na poszczególne odcinki.
  • Trasa wyścigu będzie wyłączona z ruchu samochodowego na czas przejazdu ekip technicznych oraz kolarzy i otwarta zaraz po przejeździe.

W trakcie wyścigu i zamknięcia tras poszczególnych jego etapów zalecamy objazdy. Apelujemy do kierowców o taką organizację wyjazdów, aby przez miejsca wyznaczone do wyścigu przejeżdżać przed, bądź po planowanym czasie zamknięcia drogi. Apelujemy również o ostrożną jazdę w rejonie trasy wyścigu i parkowanie pojazdów w miejscach wyznaczonych przez osoby zabezpieczające trasę wyścigu. Kierowcy powinni bezwzględnie reagować na polecenie wydawane przez osoby kierujące ruchem i zabezpieczające trasę wyścigu. Szczególną uwagę kierowcy powinni zwracać na pieszych będących widzami tego wyścigu. Ostrożność powinni zachować widzowie, a szczególnie osoby które przyjdą oglądać wyścig ze swoimi pociechami. Należy zadbać aby dzieci nie wybiegły na jezdnię. Kolarze pojadą z dużą prędkością i każde wejście lub przechodzenie przez jezdnię tuż przed peletonem może być bardzo niebezpieczne.