Wiadomości

Bezpiecznie podczas 15. Festiwalu Reggae w Wodzisławiu Śląskim

Data publikacji 30.07.2018

Wodzisławscy stróże prawa od piątku czuwali nad bezpieczeństwem uczestników, organizowanego od 15 lat, największego festiwalu reggae w południowej Polsce. Dzięki ich staraniom w "Najcieplejszym Miejscu na Ziemi" minionego weekendu było bezpiecznie, a ponad 1600 porcji narkotyków nie trafiło na czarny rynek. Policjanci skutecznie namierzali łamiących prawo, gwarantując tym samy prawdziwym fanom reggae, pozbawioną ryzyka zabawę.

Największy festiwal reggae w południowej Polsce przyciąga co roku tysiące fanów. W miniony weekend Wodzisław Śląski stał się "Najcieplejszym Miejscem na Ziemi". Nad bezpieczeństwem uczestników tego kulturalnego wydarzenia czuwali licznie wodzisławscy stróże prawa, którzy nie tylko dbali o to, aby nie doszło do zakłóceń ładu i porządku publicznego, ale i namierzali osoby stwarzające zagrożenie dla innych.

Przez dwa dni m.in.: zatrzymali łącznie 10 osób z narkotykami, a także handlarza, który sprzedał marihuanę małoletniemu. Sprawcy grozi teraz kara 10 lat więzienia, natomiast o dalszym losie nieletniego zadecyduje sąd rodzinny. Mundurowi zabezpieczyli przeszło 1600 porcji środków odurzających, w tym ponad 200 podczas samego wydarzenia, a resztę dzięki czujności mundurowych z Gorzyc. To właśnie oni po północy znaleźli podczas kontroli znaczną ilość narkotyków u 30-letniego mieszkańca gminy Lubomia.

Podczas 15. Festiwalu Reggae nie doszło do wydarzeń nadzwyczajnych, a koncerty przebiegały w przyjemnej atmosferze. Wodzisławscy stróże prawa, oprócz dbania o bezpieczeństwo mieszkańców i przyjezdnych, prowadzili równolegle działania podczas trwającej akcji "Bezpieczne Wakacje".