Wiadomości

Policjanci kontrolują akweny i pilnują bezpieczeństwa nad wodą

Data publikacji 11.07.2018

Wakacje w pełni, więc wodzisławscy policjanci dbają o bezpieczeństwo mieszkańców nie tylko prowadząc zajęcia dotyczące prawidłowych zachowań podczas letniego wypoczynku. Kontrolują także akweny wodne pod kątem osób nietrzeźwych, zarówno wypoczywających, jak i korzystających z różnego rodzaju sprzętu wodnego, w szczególności zwracają również uwagę na parkingi samochodowe, gdzie może dochodzić do incydentów związanych z pozostawieniem dzieci lub zwierząt w samochodzie.

Okres wakacyjny to szczególny czas dla całej rodziny. Towarzyszące odpoczynkowi odprężenie sprawia, że czasami zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” systematycznie odwiedzają miejsca zorganizowanego wypoczynku. Wczoraj w ramach pełnionej służby odwiedzili wodzisławski balaton. Rozmawiali z ratownikami i mieszkańcami wypoczywającymi nad wodą. Zwracali uwagę, aby wybierać tylko strzeżone kąpieliska i stosować się do regulaminu oraz znaków ustawionych przy wodzie. Mundurowi wskazywali również na takie formy zabawy oraz spędzania wolnego czasu, by wakacyjny wypoczynek był bezpieczny. Omówili przy tym mogące wystąpić zagrożenia i sposoby ich unikania.

Kontrolując akweny wodne mundurowi sprawdzają je także pod kątem osób nietrzeźwych, zarówno wypoczywających, jak i korzystających z różnego rodzaju sprzętu wodnego . Swoją uwagę skupiają także na parkingach samochodowych, gdzie może dochodzić do incydentów związanych z pozostawieniem dzieci lub zwierząt w samochodzie - bez nadzoru w zaparkowanych pojazdach. Prosimy wszystkie osoby, aby w upalne dni zwracały uwagę na widok dziecka lub zwierzęcia  pozostawionego w samochodzie. Jeżeli ktoś zauważy dziecko pozostawione w pojeździe bez opieki powinien jak najszybciej powiadomić Policję lub Straż Miejską. Nie lekceważmy takich sytuacji. Wnętrze samochodu pozostawionego w pełnym słońcu jest na tyle rozgrzane, że przebywanie w nim stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia. Nigdy nie zostawiaj dziecka samego w zamkniętym pojeździe. Nawet krótki czas przebywania w zamkniętym, rozgrzanym samochodzie, bez dostępu do świeżego powietrza może skończyć się tragicznie.  Dzieciom należy im zapewnić maksimum opieki i zainteresowania.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 4.07 MB)