Wiadomości

Wakacyjne kontrole przewozu dzieci i dorosłych

Data publikacji 20.06.2018

Policjanci z Wodzisławia zachęcają przewoźników i organizatorów wycieczek do sprawdzania stanu technicznego autokarów przed wakacyjnymi wyjazdami na wycieczki, obozy i kolonie. Przewożąc zorganizowane grupy osób odpowiadamy za ich bezpieczeństwo i za swoje także. Kontrole odbywają się w miejscu zbiórki tj. podstawienia autokaru po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym lub na piśmie.

Policjanci zachęcają do kontroli autokarów przed wyjazdem. Zapowiadają wzmożone kontrole autokarów i busów na żądanie organizatora wyjazdu, uczestników, czy rodziców, którzy wysyłają swoje dzieci na wypoczynek. Kontrole odbywają się w miejscu zbiórki tj. podstawienia autokaru po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym lub na piśmie. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem:

Komenda Powiatowa Policji
ul.Kokoszycka 180b
44-313 Wodzisław Śląski


lub telefonicznie:

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego
(32) 4537 291

albo na adres email:

rd@wodzislaw.ka.policja.gov.pl

W zgłoszeniu podać należy: datę i godzinę wyjazdu, miejsce kontroli (wyjazdu) autokaru, liczbę autokarów.

Ponadto, jeśli czeka Cię podróż autokarem możesz przed wyjazdem sprawdzić jego podstawowe dane. Umożliwia to e-usługa oferowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Zapraszamy do korzystania ze strony bezpiecznyautobus.gov.pl

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych prowadzi e-usługę, która pozwala każdemu sprawdzić każdy zarejestrowany pojazd, który przeznaczony jest do przewozu więcej niż 9 osób. Dzięki niej, za pośrednictwem specjalnej platformy cyfrowej możemy dowiedzieć się, czy autokar, którym mamy podróżować my lub nasi najbliżsi:

  • ma ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC,

  • ma aktualne badanie techniczne oraz jaki był stan licznika pojazdu przy ostatnim przeglądzie,

  • jaka jest nominalna liczba miejsc w danym pojeździe,

  • czy pojazd figuruje jako wyrejestrowany lub kradziony.

Bezpiecznej wakacyjnej podróży