Dzielnicowi czytali dzieciom bajki - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu Śląskim

Wiadomości

Dzielnicowi czytali dzieciom bajki

Data publikacji 06.06.2018

Dzielnicowi z wodzisławskiej komendy włączyli się w ogólnopolską akcję "Cała Polska Czyta Dzieciom". Tym razem mundurowi zagościli w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śląskim, gdzie dzieci mogły wysłuchać bajki pt. "Kicia kocia zostaje policjantką". Oprócz czytania, policjanci przygotowali także pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas wakacji.

Przez cały tydzień w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śląskim trwa "XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom". Cała Polska czyta dzieciom to kampania rozpoczęta w 2001 przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom" mająca na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego – oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka.

Dziś do akcji czytania włączyli się wodzisławscy dzielnicowi. Jak powszechnie wiadomo czytanie rozwija pamięć i wyobraźnię, przynosi wiedzę, kształtuje wzorce moralnych zachowań, wzmacnia poczucie wartości. Czytanie pomaga lepiej zrozumieć siebie i świat. Stanowi doskonałą formę komunikacji nie tylko z najmłodszymi, ale również z nastolatkami, pomagając w pokonaniu problemów wieku dorastania, budując wzajemne więzi i zaufanie. W czytaniu bajek i wierszy pomagała mundurowym policyjna pacynka. Oprócz czytania nie zabrakło także głosu policjantów w sprawie bezpieczeństwa przed wakacjami. Stróże prawa przypomnieli małym słuchaczom o podstawach bezpiecznego spędzania wakacji i opowiedzieli o celach i założeniach kampanii "Kręci nas bezpieczeństwo nad wodą".