Namawiali do życia bez uzależnień - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu Śląskim

Wiadomości

Namawiali do życia bez uzależnień

Data publikacji 05.06.2018

Wodzisławscy policjanci w ramach Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki namawiali młodzież do życia bez uzależnień. Mundurowi wygłosili apel pt. " Przemocy, uzależnieniem mówimy NIE". To już kolejny rok, kiedy stróże prawa biorą udział w działaniach przeciwko narkotykom, przemocy i obojętności, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne.

Wodzisławska policja włączyła się w ogólnopolską akcję, która odbyła się w Zespole Szkół Ekonomicznych. Ogólnopolski głos profilaktyki, to ogólnopolski zryw wzmocnienia twórczej profilaktyki, zryw tysięcy młodych serc, wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka.

Policjanci z wodzisławskiej komendy, corocznie włączają się w tą akcję. W tym roku na zaproszenie dyrektor szkoły mundurowi wygłosili apel pn. "Przemocy, uzależnieniom mówimy nie". Wykład dla uczniów poprowadziła dzielnicowa asp. Małgorzata Koniarska. O bezpieczeństwie na drodze i odpowiedzialności kierowców opowiadał policjant z wodzisławskiej drogówki.

Policjanci oraz specjaliści, na co dzień pracujący z ludźmi uzależnionymi, przestrzegali młodzież przed konsekwencjami wynikającymi z zażywania narkotyków oraz picia alkoholu, opowiadali o mechanizmach tych uzależnień oraz skutkach ich działania.

Przesłanie jakie niesie ze sobą „Ogólnopolski Głos Profilaktyki” oraz coraz szersze społeczne dostrzeganie problemów uzależnień, przemocy i ludzkiej obojętności dają nadzieję na kolejne odsłony takich działań z jeszcze szerszym udziałem i zaangażowaniem młodzieży, instytucji samorządowych i oświatowych oraz wszystkich grup zawodowych i społecznych.