Wiadomości

Dzień Dziecka z policjantami i Fundacją DKMS

Data publikacji 04.06.2018

Policjanci wspólnie z wodzisławską placówką leczniczą włączyli się w obchody Dnia Dziecka zorganizowane w Rodzinnym Parku Rozrywki. Mundurowi jako pierwsi dali przykład i zarejestrowali się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego a później ze Sznupkiem zachęcali mieszkańców do włączenia się w akcję Dnia Dawcy Szpiku. Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych. Był pokaz radiowozu i motocykla policyjnego. Konkursy, zabawy i zdjęcia z policyjną maskotką.

Najważniejszą akcją tego dnia był zorganizowany wspólnie z wolontariuszami fundacji DKMS Dzień Dawcy Szpiku. Mundurowi jako pierwsi się zarejestrowali jako potencjalni dawcy. Akcja miała na celu pozyskanie nowych potencjalnych dawców szpiku dla chorych na nowotwory krwi. Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego dawcy dla pacjenta jest bardzo niskie. Dlatego im więcej potencjalnych dawców, tym więcej szans na życie dla chorych. W wielu przypadkach przeszczep to jedyna droga do zdrowia. Wspólnie ze Sznupkiem zachęcaliśmy do wzięcia udziału w akcji mieszkańców miasta. Pod namiotem służby zdrowia można było także skorzystać z bezpłatnych porad dietetycznych w zakresie zdrowego żywienia dzieci, dokonać pomiaru wagi ciała, poziomu cukru oraz ciśnienia. Zainteresowania w tym zakresie nie brakowało, w zamian dzieci otrzymywały zdrowe przekąski i gadżety.

W namiocie policyjnym spotkać się można było z dzielnicową oraz profilaktykiem. Policjanci mieli przygotowane niespodzianki dla najmłodszych, ale by je otrzymać musieli wykonać konkretne zadanie np. pokolorować kolorowankę albo zrobić 10 przysiadów. Po parku chodził Sznupek, który w towarzystwie uczennic z klasy mundurowej rozdawał ulotki informacyjne o tym jak bezpiecznie podróżować, przewozić dziecko i inne dotyczące bezpieczeństwa przed wakacjami. Nie zabrakło także pokazu policyjnego sprzętu. Dzieci chętnie siadały do policyjnego radiowozu i robiły sobie zdjęcia. Największym powodzeniem cieszył się jednak policyjny motocykl. Dzieciaki mogły wsiąść na motor a nawet go odpalić.

Dzięki słonecznej pogodzie frekwencja dopisała, a że cel jakim była akcja DKMS-u  był szczególny tym bardziej cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym przedsięwzięciu.